Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Stromový muž Dede / foto: Reuters

Otřesné: napůl člověk, napůl strom

Představte si, že byste pomalu měnili v strom? Nemožné? Sci-fi? Nikoliv, tohle se vážně někomu děje. Pětatřicetiletý Indonésan Dede obrůstá kůrou. A nyní zoufale hledá pomoc.

Vzácná porucha je pro Dedeho prokletím. Od chvíle, kdy mu na rukou a nohou začala vyrůstat kůra, stíhá ho jedna pohroma za druhou. Nejenže se ho štítí cizí lidé, kteří ho považují snad za nějakou nestvůru z hororového béčka, ale podrážejí ho i ti, kteří mu byli blízcí. Nejdříve přišel o práci, pak mu zdrhla žena… Stal se vyděděncem.

 

Místo rukou a nohou kořeny

magazin.cz
„Nejdříve to svrbělo a na nohou se mi objevily nějaké bradavice. Nechal jsem to být, jenže najednou jich bylo spousty a pořádně rychle to vše rostlo. Brzy mě to celého pokrylo,“ vylíčil průběh svých fantaskních patálií Dede, kterému místní přezdívají „stromový muž“.

 

Sám říká, že nemůže pracovat ani cestovat. Představte si své paže i nohy jako kořeny stromu, to prostě pracovat nelze. Jeho ruce i nohy jsou příliš těžké a samozřejmě neobratné. Kůra navíc už začíná rašit i na jeho tváři a dalších místech těla.

 

Aby si vydělal nějaké peníze a pomohl svým dvěma dětem, nechal se jednou předvádět jako pouťová atrakce v blízkém městě Bandung.


Jinak je však spíše terčem útoků a posměchu ve vesnici, kde žije.

 
Pomůže vitamin A?

Od roku 1993 dochází na místní kliniku, jenže indonéští lékaři si s ním prostě nevědí rady. Světlo naděje mu bliklo až nyní, když se ozval jeden americký lékař. Dermatolog Antony Gaspari z univerzity v Marylandu je přesvědčen, že by dokázal Dedeho vyléčit.

 

Už otestoval jeho krev a údajně také zjistil příčinu tvorby kůry na Dedeho těle. Podle Gaspariho, který se o svém novém pacientovi dozvěděl z televizního dokumentu, by mohly zabrat denní dávky syntetické formy vitaminu A.

 

Ale až čas ukáže, zda se mu skutečně podaří přeměnu Dedeho v strom zastavit...

 

Video se "stromovým mužem":

Dokážete si někoho podobného představit ve svém okolí?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 664