Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Domorodé kmeny, které se zastavily v čase

Ačkoliv se nám může zdát, že svět a životní tempo se neustále zrychluje, přesto najdeme místa, která se zastavila v době kamenné. Některé domorodé kmeny jsou totiž dosud civilizací nedotčené.

12denní putování exotickou Kostarikou nám dalo okusit jen zlomek toho, co tato nádherná země může nabídnout

Kostarika je často označována jako "Perla Střední Ameriky" díky své krásné přírodě, bohaté biodiverzitě a pokrokové environmentální politice. To, co si však načtete a nastudujete před cestou, není nic oproti tomu, co pak vidíte na vl

Záhadné úkazy, které nedokáží vysvětlit ani vědci – dvojitý strom, horká řeka, nekončící bouře a další

Bermudský trojúhelník vstoupil do povědomí jako místo, kde z nevysvětlitelných důvodů mizí lodě i letadla. Podle odborníků jde jen o pouhou legendu. Existují ale jiné záhady, na které jsou jejich vysvětlení krátká.

Kde si užijete nádherný zimní odpočinek?

Zima právě začíná. To znamená několik měsíců mrazu, sněhu, náledí i brzké tmy. Ani v tomto období však nemusíte jen sedět zalezlí doma. Raději přemluvte svou drahou polovičku a jeďte si užít krásný wellness pobyt. Kam?

Bahamy lákají dovolenkáře množstvím turistických atrakcí

Souostroví Bahamy plné nádherných písčitých pláží a tyrkysového moře se nachází jihovýchodně od Floridy. Jsou právem označovány rájem pro turisty z celého světa. Máte chuť se dozvědět alespoň několik zajímavostí, které toto

Magický Rhodos vás potěší střetnutím dvou kultur. Co na něm zažijete?

Bavíme-li se o překrásné dovolené za pěknou cenu, je rozhodně nutné zmínit magický ostrov Rhodos. Ten najdete mezi Řeckem a Tureckem. Jeho poloha s sebou přináší jedinečný mix řecko-turecké kultury. Co vše tato destinace nabízí?

Děsivé tajemství podzemního labyrintu v Oděse – sem byste opravdu vstoupit nechtěli

Extrémně dlouhé, neprobádané, místy zřícené, temné a děsivé. Takové jsou podzemní tunely v Oděse, které byly budovány od 19. století a dodnes se je nepodařilo celé probádat.

Podzimní cestování má své kouzlo – méně turistů, nižší ceny i příjemnější počasí

I když nejvíce lidé cestují během jara a léta, objevování nových míst a destinací na podzim má své nesporné kouzlo i mnoho výhod. A právě na klady podzimního cestování se nyní zaměříme. Možná, že někam vyrazíte i vy.

Příjemně strávená zima v lázních? Proč ne!

Chladnější období roku je ideální doba na to, abyste si užili relaxační lázeňský pobyt se svými blízkými. Ať už se chystáte jet s drahou polovičkou, přáteli, nebo třeba sami, v naší malé zemi najdete bezpočet kvalitních služeb.

Nejděsivější místa v Barceloně, kam byste nevstoupili ani za bílého dne – opuštěný hrad, pekelné tržiště či strašidelný dům

O tajemných bytostech a entitách v Anglii, Skotsku nebo v Americe se píše často. Přitom i takové země jako je Španělsko mají místa, na která byste dobrovolně nevstoupili ani za bílého dne.

Starší články Starší články