Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

Perličky ze života císařovny Sissi: ovládala 11 jazyků a na koni ji učily jezdit krasojezdkyně

Byla krásná, inteligentní, na svou dobu emancipovaná a obdivovaná. A také posedlá svým zevnějškem. Co jste nejspíš nevěděli o životě Alžběty Bavorské, kterou známe jako císařovnu Sissi?

Kdo spáchal první atentát v dějinách lidstva a kdo byla jeho oběť? Stopy vedou do starého Egypta

Atentáty jsou staré téměř jako lidstvo samo. Ale kdy došlo k tomu úplně prvnímu?

Legendární croissant pochází z Vídně. Ve Francii ho prosadila až Marie Antoinetta

Croissant je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších pečiv na světě. Jeho původ je však obestřen mnoha legendami. Kde se vlastně objevil poprvé? A přemýšleli jste někdy nad tím, proč má tvar půlměsíce?

Oddělí se Texas od USA? Samostatným státem už jednou byl

Americký stát Texas se od ostatních poměrně dosti odlišuje a na rozdíl od většiny z nich má i zkušenosti se samostatností, které si však dlouho neužil.

Google Earth přepisuje historii a odkrývá dosud neznámé informace o dobytí římské provincie Arabia Petraea

Google Earth se neomezuje pouze na mapování ulic, budov a leteckých pohledů, ale umožnil také zaznamenat důležité archeologické nálezy. Otevírá tak možnost přepsat historii různých minulých období.

Nejúspěšnější pirát v historii? Byla to žena, velmi chytrá a velmi vynalézavá

Jedno ze starých námořnických rčení praví, že žena na palubě lodi přináší smůlu. V případě krásné Čeng Š‘ měli smůlu ti, které na svých plavbách potkala.

Adventní věnec: Jeho historie a symbolika svící

Adventní věnec je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jaká je jeho historie? Víte, co symbolizují jednotlivé svíce? Jak má vypadat jeho tradiční výzdoba?

Proč se na Den díkůvzdání peče právě krocan? Jde o symbol hojnosti a štědrosti

Den díkůvzdání patří mezi nejznámější americké svátky. I když se u nás neslaví, určitě ho znáte z amerických filmů, kde se všichni schází u nadívaného krocana. Už jste někdy přemýšleli nad tím, proč se peče právě krocan?

Porody z časů dávno minulých zaváněly hrůzou

Ani v dnešní moderní době není porod bagatelizován a považován za banální záležitost. Co potom musely zažívat rodičky v dávné minulosti? Jsem si jistá, že žádná z dnešních maminek by se nechtěla byť na okamžik vrátit v čase.

Zahrabání za živa, stětí, vyhoštění. Tak se v minulosti trestaly potraty

O umělém přerušení těhotenství se i dnes vedou vášnivé debaty. Přitom jde o věc starou stejně jako intimní vztah mezi mužem a ženou – antikoncepce je záležitostí moderní doby.

Starší články Starší články