Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Simpsonovi již několikrát předpověděli budoucnost

Jen málokdo nezná příběhy rodinky ze Sprinfieldu z amerického animovaného seriálu The Simpsons. Žluté postavičky se objevují na obrazovkách od roku 1989 a ve svých epizodách seriál již několikrát předpověděl budoucnost.

Jak vnímáme mužské slzy

Ženské slzy umí zapůsobit. Vnímáme stejně potoky slz u mužů? Většinou se na to díváme jinak a v mnoha rodinách se dodnes vštěpuje malým klukům, že chlapi přeci nebrečí. Mužské slzy ale nejsou ostudou.

Kanibalismus mezi zvířaty - Je přirozenou záležitostí, nebo značí komplikace?

Zvířata v přírodě se řídí především instinktem přežít. Ten velí soustředit se na sebe a své potřeby. Ty někdy vyžadují i drsné zásahy a výjimkou není ani kanibalismus. Která zvířata jsou schopna pojídat své partnery, nebo dok

Farmaření, u něhož není potřeba rýč ani lopata

S rozvojem chytrých telefonů se stále více rozvíjí závislost na hraní digitálních her, jež připomínají farmy, zahrádky nebo stavění měst. Proč jsou tyto hry tak oblíbené? Na to se v současné době zaměřili i psychologové.

Alkohol jako vstupenka k větší zábavě

Alkohol je jedna z drog, kterou využívá největší množství lidí na světě. Celé miliony si vychutnávají alkohol z důvodu, že jim přináší příjemné pocity, a opilost jim pomáhá odpoutat se od problémů všedních dní.

Cvičení a kreativita spolu souvisí víc, než si myslíte

Hledáte způsob, jak ještě více podpořit svoji kreativitu? Vědecké studie dokazují, že kreativita se umocňuje společně s fyzickým pohybem. Pojďme se tedy blíže podívat, jak to celé funguje.

Pravidla bezpečného použití veřejného WC

Nastává období výletů i dovolených. Mnozí z nás se rozjedou i na festivaly a různé společenské akce, kde se nevyhneme navštívení veřejného WC.

Příprava slaných koláčů s kuchyňským robotem bude hračka

Vaření a pečení může být obtížnou záležitostí, zvláště pak, pokud se člověk pustí do nějakého složitějšího receptu.

Jak správně obdarovat své potomky, abyste neskončili na mizině

Někteří z nás disponují majetkem, ať už movitým či nemovitým, který časem budou chtít předat svým dětem. Ať už se jedná o finanční obnos nebo dům či byt, je dobré myslet i na zadní kolečka. Ne vždy se vyplatí darovat něco bez

Jak vyčistit mikrovlnku během pár minut? Pomůže citron, ocet i jedlá soda

Mikrovlnná trouba je nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Jak ji však udržet čistou? Jak vyzrát na mastnotu a špínu? Jde to snadno a bez chemie.

Starší články Starší články