Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky ZDRAVÍ:

Psychicky nemocným lidem pomůže spíše nazývání situace pravým jménem, než systémem vynucená korektnost

V nedávné době proběhl světovými i místními médii emotivní projev pubertální ekologické aktivistky Grety Thunberg, který u veřejnosti vyvolal rozporuplné dojmy.

Jak může bipolárně afektivní porucha ovlivnit váš život

Střídáním nálad trpí snad každý z nás. U někoho však tato náladovost dosahuje takové hloubky a intenzity, že ji již lze nazývat poruchou. Dokážete ji vlastně poznat?

Čakry a jejich význam pro zdraví člověka

Východní náboženství pojmenovávají čakrami místa v lidském těle, v nichž se soustředí určitý druh energie. Ta není nehybná, ale krouží.

Otravný pravidelný návštěvník zvaný premenstruační syndrom

PMS nebo-li premenstruační syndrom znepříjemňuje život pravidelně každý měsíc až sedmdesáti procentům žen a dívek.

Česnek a jeho blahodárné účinky pro naše tělo

Zařazujete tuto bylinu do svého jídelníčku pouze sporadicky? Potom to rozhodně změňte. Samozřejmě ne kvůli obraně před upíry, ale protože česnek je dokonalá zásobárna zdraví prospěšných látek.

Klystýr není jen očistou střev, poradí si i s celou řadou dalších obtíží. Jak na něj podomácku?

Podle nejnovějších výzkumů je obsah našich střev důležitější, než se zdálo v minulosti. Střevní mikrobiom řídí velké procento procesů v našem těle. Aby mohla naše střeva efektivně fungovat, je potřeba jim čas od času pomoci.

Jak pečovat o problematickou pleť se sklony k akné?

Vsaďte na pravidelnou péči a vyhněte se těmto nejčastějším chybám!

Energie Čchi. Obrovská síla, kterou dokáže využít jen minimum lidí

Tradiční čínská medicína označuje termínem „čchi“ vitální energii, která dřímá v každém z nás a je nezbytným základem života. Japonci se touto energií odpradávna též zabývali a říkají ji „Ki“.

Kostička kvalitní hořké čokolády denně zažene stres a zlepší krevní oběh. Co dalšího hořká čokoláda dokáže?

Čokoláda bezesporu patří mezi nejoblíbenější pochutiny na celém světě. Ne každý zrovna přišel na chuť té hořké, ale právě kvalitní hořká čokoláda (minimálně 70 % kakaa) je pokladem pro naše zdraví.

Syndrom suchého oka dovede pěkně potrápit

Syndrom suchého oka souvisí s nedostatečným omýváním povrchu našeho oka. Projevuje se nejen pálením a řezáním, ale může mít na svědomí vážnější problémy, jako například poškození očního povrchu či další zrakové potíže.

Starší články Starší články