Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Jiří Paroubek / foto: cssd.cz

Svatba roku? Kráska a Paroubek!

I v letošním roce bylo před oltáři živo. Ženil se například Jiří Paroubek. Bylo jeho „ano“ s blondýnkou Petrou Kováčovou svatbou roku? Co myslíte?

Někdejší premiér a šéf ČSSD se dlouho nerozpakoval a dva měsíce poté, co se rozvedl se svou první ženou Zuzanou, do toho hned praštil podruhé. Ještě než pár své manželství zpečetil, rozpoutala se debata, jak se mohla sličná Slovenka zakoukat do nepříliš atraktivního politika.

 

Je to pro peníze, to nemůže být láska, tvrdilo mnoho lidí. Celkem zřejmé je, co na drobné blondýně vidí Paroubek. „Je inteligentní, přímá, hezká. Má smysl pro humor a je velmi vzdělaná,“ řekl o ní. Je mladá a Paroubek s ní může založit novou rodinu. Kováčové je čtyřiatřicet, tedy o jednadvacet méně než jejímu manželovi.

 
Sklenička a divadlo

magazin.cz
Jak se vlastně Paroubek s Kováčovou seznámil, kdy se mezi nimi rozvinul vztah a jak probíhaly poslední měsíce mediálně propíraného páru? „Potkali jsme se na akci, kde Petra tlumočila. Udělala na mě velký dojem,“ řekl před časem v MF Dnes Paroubek.

 

„Pak jsme se potkávali častěji, nejen oficiálně. Občas padla nějaká ta sklenička, nebo jsme zašli do divadla. Bylo potřeba utajit vztah co nejdéle,“ dodal. To se ale nepovedlo… Znají se dva roky, v poslední době ale známost přerostla v něco víc. A letos v létě musel Paroubek s pravdou ven. Nejen jeho politický soupeř Mirek Topolánek si užívá mimo domov…

 

Paroubek nakonec vyřešil vše rychleji, než současný premiér a šéf ODS. Petru si vzal, ale svatba mu podle představ úplně nevyšla. Po veletočích s odvoláváním a opětovným svoláváním svatebního obřadu dorazila v sobotu 17. listopadu do Mariánských Lázní, tedy na místo činu, poměrně silná armáda novinářů. Utajení rozhodně nevyšlo… Navíc Paroubkův řidič při zběsilé jízdě na obřad porušil řadu dopravních pravidel.

 

Hostina za všechny prachy

No, alespoň hodování po uzavření sňatku stálo podle médií za to. Svatebčany čekala velkolepá hostina o několika chodech. Po jídle hodila novopečená paní Paroubková kyticí, která ovšem přelétla skupinu dívek a skončila v náruči číšníka, jak napsal deník Blesk. Novomanžel Paroubek zase večer koukal místo na svou ženu na fotbal se Slovenskem.

 

Po půlnoci nevěsta zmizela, podle tradice byla unesena. Paroubek ji však záhy objevil v jednom z nočních klubů a vyplatil si ji. Jak média sarkasticky dodávala, zatímco se nová paní Paroubková bavila se svým mužem, ta „stará“ doma prala a uklízela. Navíc se prý nemůže smířit, že má Petra stejné příjmení jako ona…

 
Fotbalová svatba

Oženil se i fotbalista Jaroslav Plašil. Ani ten si ale nebral Češku, jeho vyvolená je Brazilka. Na rozdíl od Paroubka ale nezvolil pro svatbu žádné bombastické místo, pár si řekl „ano“ ve východočeských Voděradech. A na rozdíl od Paroubka, on svou svatbu utajil. Nevěděla to ani řada jeho reprezentačních spoluhráčů.

 

Byla to menší svatba, za nevěstou dorazili rodiče a kamarádka z Brazílie. On přitom v rodné zemi své ženy ještě nebyl. „Snad to vyjde někdy v létě,“ doufá. S manželkou může mluvit francouzsky, portugalsky, ale údajně i česky. „Asi víte, která slovíčka se naučila mezi prvními,“ prozradil a o svatební noci raději nechtěl mluvit vůbec.

 

Se svou brazilskou ženou se Plašil seznámil před rokem a půl v Monaku díky spoluhráči Gerardu Lopezovi. Plašil už v Monaku nepůsobí, koncem srpna si pakoval věci a přestěhoval se do španělské Osasuny.

 
Svatba, která nebyla

Mohla to být úžasná svatba, drahá róba pro nevěstu, tučný obnos za prsten i za hostinu, všechno načančané, vše před televizními kamerami. Tak mohla vypadat svatba roku v televizi Nova, když končila reality show Vem si mě! Jenže to nakonec nevyšlo, svatba nebyla.

 

V soutěži si padli do oka milionář Michal Červín, který si vybíral slečnu pro budoucí společný život, s blondýnkou z Nového Jičína Barbarou Kautmanovou. Právě ta ale nakonec obřad zastavila, i když ještě dvě hodiny před ním byla odhodlaná své „ano“ říci.

 

„Míšo, miluju tě, bůh je mi svědkem. Čtyři měsíce jsou dlouhá doba na to někoho poznat, ale příliš krátká doba na to někoho si vzít,“ objasnila pak své couvnutí. Pár se rozhodl začít spolu žít a po čase se přece jen vzít. „Do roka a do dne,“ slíbila si dvojice. Že by svatba příštího roku?

 
Muž a žena? Nuda

No, ovšem taková svatba muže s ženou má něco do sebe. Ale co teprve, když si muž vezme psa. Tedy spíše fenu. Něco takového se stalo v Indii, kde místní chlapík dal na radu astrologa a aby ze sebe setřásl prokletí, které ho prý stíhá po zabití dvou psů před patnácti lety, vzal si tříletou fenku Selvi. Inu, jiný kraj, jiný mrav.

Proč si podle vás vzala Petra Paroubka?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 134