Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

Nacistický nevěstinec s dívkami se speciálními schopnostmi

Nevěstince jsou domy, které tady byly už od nepaměti. Doloženy jsou od středověku, a nechyběly dokonce ani v koncentračních táborech za druhé světové války. V tomto období byl proslulý především Salon Kitty.

Dnes pálení čarodějnic, dříve noc plná sexu

Pojďme se podívat, jak se čtyři hlavní keltské svátky změnily do dnešních dnů a jak probíhaly oslavy za dávných časů.

Místo nezměrného bohatství, nebo peklo na zemi?

Hrobka prvního císaře Čchin Š'-chuanga-ti je považována za nejbohatší hrobku světa i přesto, že od císařova pohřbu nebyla nikdy otevřena. Jaké je její tajemství?

Císař Čchin Š’-chuang šel kvůli touze po nesmrtelnosti i přes mrtvoly

I takto se dá popsat první čínský císař Čchin Š’-chuang vrah více než 700 tisíců lidí. Ze začátku reformátor, později krutovládce starověké Číny.

Byl Karel IV. playboy středověku?

Představte si vysokého svalnatého muže, oplývajícího inteligencí a důvtipem, jenž vám řekne miluji tě v pěti jazycích. Dá si s vámi číši vína a vaši čest bude hájit mečem. Tak takový muž skutečně existoval.

Byla Alžběta Báthoryová skutečně krvavá hraběnka?

Zrůda koupající se v lidské krvi a brutální vražedkyně nevinných žen a dětí, to je Alžběta Báthoryová, hraběnka a paní na Čachtickém hradu. Je pravdou, že za přibližně čtvrt století stačila umučit a zabít až 650 svých obět

Nad Ruskem opět vlaje Sovětská vlajka

Rusko má nejvyšší mrakodrapy v Evropě a nyní k nim přidalo i vlajky. Druhé největší město této země bývá nazýváno ruským Versailles a kromě památek zde najdete evropské a možná i světové rarity.

Překvapivá historie kečupu: Neobsahoval rajčata a přecházel mu experiment

Máte kečup automaticky spojený s americkými fastfoody? Možná vás překvapí, že za jeho vznikem vůbec Američané nestojí. Jaká je vlastně historie tohoto nejoblíbenějšího dochucovadla?

Greet Hofmanová, falešná léčitelka, jež ovládala nizozemskou královnu Julianu

Ač se to zdá nemožné, i vzdělává, inteligentní a schopná panovnice, jakou byla nizozemská královna Juliana, může podlehnout podvodnici a šarlatánce. Stačí touha pomoci svému nemocnému dítěti.

10 zajímavostí o slavném vlaku Orient Express

Slavný Orient Express známe především díky románu Agathy Christie - Vražda v Orient Expressu. Co slavnou spisovatelku inspirovalo? A jaké zajímavosti ještě tento slavný vlak skrývá?

Novější články Starší články Starší články