Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Relaxujte při zvuku zpívající mísy

Tibetské mísy nebo zpívající mísy jsou názvem pro speciální meditační nástroj, který pochází z Tibetu a Nepálu.

SM Systém, Taj-či, Barre – cvičení, která vás neodrovnají, ale posílí a zlepší fyzičku

Je spousta z nás, kdo by rád něco udělal pro své zdraví, ale běhání, posilovna a další náročné sporty nás neoslovují. Máme pro vás tip na tři druhy cvičení, kde stačí jen malé, ale promyšlené pohyby a vaše zdraví vám za ně po

Jak skladovat byliny přes zimu? Můžete je usušit, zamrazit i naložit v oleji

Přes zimu si bylinky na zahradě nenasbíráte. Je třeba myslet na skladování. Můžete je efektivně zpracovat a uskladnit. Nabízí se hned několik možností. Které a proč?

Škola základ života neplatí pro každého aneb které známé osobnosti zvládly jen základku

Škola je základ života a vzdělání je důležité. Neplatí však, že vystudovaný člověk zákonitě uspěje. Ostatně mnohé celebrity jsou toho důkazem. Kdo zvládl jen základku?

Kritika a nevyžádané rady nejsou vítány. Jak je přijmout v klidu a zvládnout bez agrese

Kritiku málokdo snáší dobře. Mnohdy v nás vzbuzuje unáhlenou a útočnou reakci. Co dělat, aby nás kritika nesrazila na kolena? Jak správně reagovat?

Hawthornův efekt: Když pozornost znamená víc než světlo

Přemýšleli jste někdy o tom, jak by se vaše výkony změnily, kdybyste se cítili více v centru dění? Jak velkou pozornost totiž dostáváme, může mít velký dopad na to, co dokážeme. Pojďme si přiblížit Hawthornův efekt.

Podzimní splín může zahnat nový koníček

Podzimní období je časem změn nejen v přírodě, ale i v naší psychice. Jakmile se dny krátí, mnozí z nás pociťují tzv. podzimní splín. Tento jev není jen subjektivním pocitem, ale má své kořeny v biologii a psychologii.

Kolik barev vnímáte? To určuje jazyk, kterým zrovna mluvíte, tvrdí vědci

Jednotlivé jazyky se liší nejenom psanou a zvukovou podobou, ale také tím, kolik výrazů mají pro barvy. A to má zase podle norských vědců vliv na to, jak rychle náš mozek dokáže různé barevné odstíny vnímat.

Vliv teflonu na náš organismus – pozor si dejte na přehřívání, poškrábání a mytí v myčce

Když se mluví o zdravé stravě, většina lidí se soustředí na kvalitu potravin a vyvážený jídelníček. Jenže zdraví začíná už u kuchyňského nádobí. A takové teflonové pánve mohou nadělat pěknou paseku.

Co všechno můžeme zdědit po předcích? Stres, obezitu i nadání pro pohyb

Zdědit se dá nejen barva očí nebo některé povahové vlastnosti. Jak se ukazuje, poměrně běžné je také dědění náchylnosti k chorobám, schopnosti zvládat stres nebo pravděpodobnosti, že v dospělosti budeme obézní.

Novější články Starší články Starší články