Šikaně dětí bohužel nahrává moderní doba
Šikana dětí ve školách a mezi dětmi všeobecně se navzdory osvětě a programům, které se v rámci škol snaží proti šikaně bojovat, stále objevuje.
Šikana dětí ve školách a mezi dětmi všeobecně se navzdory osvětě a programům, které se v rámci škol snaží proti šikaně bojovat, stále objevuje.
V dnešní době se řeší každá maličkost a snadno se zabíhá až do extrémů. Mnoho jednotlivců, ale i organizací brojí dokonce proti pohádkám. Nebo alespoň proti některým pasážím pohádek a označením pohádkových bytostí.
Světelný úkaz na obloze, který upoutá pozornost a při jehož pozorování se nám až tají dech nad tou nádherou. Nejčastěji se dá světelná záře pozorovat kolem polárního kruhu, ale zaznamenáváme nebe ozdobené pestrou škálou barev i
I když lednice dokáže prodloužit trvanlivost většiny potravin, ne každá potravina do ní patří. Vyvarujte se proto některých častých chyb, které souvisí s vhodným skladováním. Které potraviny do lednice raději nedávat?
Je klidný večer, vy sedíte sami v potemnělé místnosti, vychutnáváte si zasloužený šálek čaje a slyšíte jen vlastní dech. Je ticho. Nebo si to alespoň myslíte – i zcela tichá místnost vydává hluk okolo 30 decibelů. A to je dobře.
Co takhle si dát odpoledne šlofíka? Krátký odpolední spánek neboli power nap má spoustu přínosů pro naši výkonnost, soustředění a energii během dne. Důležité je ovšem hlídat si jeho správnou délku a vhodné načasování.
Existuje jen jeden způsob, jak můžeme měřit a posuzovat inteligenci, nebo je jich více? Na tuto otázku se snaží odpovědět teorie mnohočetné inteligence, kterou navrhl americký psycholog Howard Gardner v roce 1983.
Hororové filmy jsou jedním z nejpopulárnějších žánrů kinematografie. Ač nám totiž způsobují strach a napětí, jsme jimi přitahováni. Existuje několik teorií, které se snaží vysvětlit, proč většina lidí ráda sleduje horory.
Čeká vás první rande? Na prvních schůzkách někdy děláme chyby, kterými si zbytečně kazíme vytvoření dobrého dojmu na našeho potenciálního partnera. Které jsou ty nejčastější přešlapy?
Paretův princip neboli pravidlo 80/20 nám říká, že 80 % výsledků pochází z 20 % příčin. V tomto článku se podíváme na to, jak můžete využít Paretovo pravidlo k efektivnějšímu a spokojenějšímu životu.