Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

Kdo vynalezl těstoviny? Italové to možná nejsou

Předpokládáte, že těstoviny vynalezli Italové? O původu těstovin se dodnes vedou spory, a proto není vůbec jisté, že vznikly v Itálii. Kdo tedy s největší pravděpodobností za těstovinami stojí? Variant je více.

Kdo byla slavná Mitsuko, jak se ocitla v Čechách a proč se jí říká "naše Japonka"?

Když došlo ke sňatku, kde se spojily dva různé národy, a především dvě jiné kultury, senzace byla na světě. Snad i díky tomu je dodnes tolik zajímavý příběh Japonky Mitsuko.

Co jste možná nevěděli o Osvětimi a vyvede vás to z míry

Osvětim patří k místům, které se pojí s naší temnou historií. A jelikož se na historické události, které se nechvalně zapsaly do myslí nás všech, nemá zapomínat, pojďme si připomenout to, co jste o místě smrti pravděpodobně nevě

Závislost na morfiu vedla k vynálezu Coca-Coly

Kdo by dnes nemiloval sladkou limonádu jménem Coca-Cola. Jen málokdo se však informuje o její historii. A že je opravdu zajímavá! Věděli jste, že za ni vděčíme lékárníkovi závislém na morfiu? S revolučním vynálezem přišel před 130

Jak vypadaly první bulvární noviny?

Bulvární tisk je dnes běžnou součástí našeho mediálního života. Kdy se ale objevily první noviny, které ukázaly, že zprávy jsou hodnotná komodita, když jsou podávané živou formou?

Antikoncepční metody našich praprababiček

Sexuální osvěta v 19. století a ještě na začátku 20. století se pokoušela dostat pod kontrolu pohlavní nemoci jako syfilis či kapavku, ale také neuvěřitelné množství nemanželských dětí. Jaké prostředky se tehdy doporučovaly?

Přistávají na zádech Sfingy mimozemšťané?

Objevené dokumenty ze Starého Egypta obsahují podivné kresby a informace, které by na přítomnost mimozemské civilizace mohly poukazovat.

Vědátoři a šarlatáni na dvoře Rudolfa II.

Rudolf II. nebyl jen milovníkem umění. Na svém dvoře shromažďoval plno zajímavých předmětů a uměleckých děl, ale také umělce a vědce, z nichž někteří jsou dodnes považování spíše za šarlatány.

Co znamenají v nacistické ideologii čísla 14 a 88?

Některá čísla jsou obyčejná, jiná mají svůj význam. Jako je pro křesťany důležitá cifra 666, která znamená Antikrista, čísla 14 a 88 mají naopak význam v nacistické ideologii.

Turínské plátno - Kristův rubáš nebo středověký ubrus?

Turínské plátno budí pozornost už řadu let. Původně bylo označováno za rubáš, do nějž zahalili mrtvého Ježíše Krista. Poslední výzkumy však ukazují, že se nejspíš jedná o mnohem menší senzaci a s Kristem asi nemá nic s

Novější články Starší články Starší články