Za největším diamantem světa se vydejte do Velké Británie
Neobyčejný diamant, který je zajímavý nejen svou velikostí, ale také svým osudem. Takový kousek se opravdu vidí jen jednou za čas.
Neobyčejný diamant, který je zajímavý nejen svou velikostí, ale také svým osudem. Takový kousek se opravdu vidí jen jednou za čas.
Včera jsme si připomínali Den vítězství nad nacistickým Německem. Po celé zemi probíhaly pietní akce. Dříve jsme tento den však slavili 9. května, připadal by tedy na dnešek. Jak se oslavy v čase měnily?
Výraz země nezemě působí tak trochu jako z pohádky, přesto je však pro malý ostrůvek ve Středozemním moři naprosto výstižný. Zajímavý je nejen jeho původ, ale také důvod, proč způsobil řadu diplomatických incidentů.
Virgule neboli proutek patřil odjakživa do ruky lidem, kteří byli považováni za blázny, čarodějnice nebo šarlatány. Co když se ale proutkařením zabývá osoba urozená, konkrétně Martine de Berterau, baronka de Bausioleil?
Kabriolet nechvalně proslavený atentátem na Františka Ferdinanda d´Este v Sarajevu má nejspíš na svědomí více děsivých historek.
Placení daní nemá rád asi nikdo z nás. Obzvlášť když je člověk nucen platit za něco, co vzbuzuje údiv, nebo dokonce smích. Ovšem zákon je zákon a historie nám nabízí celou řádku takových bizarních daní.
Pokud zavítáte do malebné krajiny Orlických hor a vydáte se po hlavní červené turistické trase známé jako Jiráskova cesta, setkáte se zde se zajímavými objekty vojenského stylu. Kde se zde vzaly, k čemu měly sloužit, a proč nebyly nikd
Málokdy se stane, že se na vrcholu politického žebříčku ocitne někdo tak mocný, schopný, a navíc v sukních. Vyhrát společný spor však mohla jen jedna.
Jan Werich, Jules Verne nebo Galileo Galilei. To jsou významné osobnosti z Česka i ze světa, které se narodily v měsíci únoru. Pojďme si je připomenout a podívat se, čím se tito slavní muži vepsali do dějin i do naší paměti.
I když je únor nejkratším měsícem v roce, během historie stačil nasbíral plno významných událostí, které stojí za připomenutí.