Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky ZDRAVÍ:

Nemoci srdce i rakovina. Víme, na co se v Česku nejvíce umírá

Dopravní nehody nejsou nejčastější příčinou úmrtí Čechů, i když by se to tak mohlo zdát vzhledem k množství televizních reportáží. Za smrtí stojí každoročně nemoci, ty jsou příčinou dokonce šedesáti procent všech úmrtí u n

Lékaři zaznamenávají výrazný nárůst pohlavních chorob

Podle posledních průzkumů každým rokem roste počet pacientů, kteří trpí jednou z pohlavně přenosných nemocí.

Kalorický deficit a přerušované hladovění mohou pomoci s hubnutím do plavek

Valí se to na vás odevšad, že současným trendem je zdravá mysl ve zdravém a krásném těle. Ono to asi platilo vždy, vzpomeňte období antiky, ale teprve posledních pár desítek let se na lidi klade velký tlak na jejich výkon i vzhled.

Kdy je nutné navštívit lékaře, jestliže jste chytili klíště

Díky mírným zimám je rok od roku více klíšťat. Stále více přibývají ta, která roznáší nebezpečné nemoci. Je potřeba začít plašit pokaždé, když chytíte klíště? A kdy je opravdu nutné navštívit lékaře?

Šilhání u dětí může představovat vážný problém, není-li řešeno včas

Všimli jste si, že vaše dítě šilhá? Nečekejte a řešte to včas!

Smyslů nemáme pět, ale dvacet, aneb co víme o mozku a není to pravda

Mozek je jeden z nejdůležitějších orgánů našeho těla a stále nad ním visí celá spousta otazníků. Už dlouhá léta se jím zabývají neurologové a snaží se přijít na něco nového, co jsme doposud o mozku nevěděli.

Jak se chránit před koronavirem při cestování po ČR

Prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává dovolenou a s ní i cestování. I když máme letos omezené zájezdy do zahraničí, vynahrazujeme si to cestováním po Čechách, na Moravě a ve Slezsku.

Atopický ekzém jako strašák ve skříni rodičů. Jak se o děti s tímto problémem starat?

Suchá, červená, svědivá pokožka - i tak lze popsat atopický ekzém, se kterým se dnes rodí řada dětí. Zatímco u některých to jde znát prakticky ihned, u jiných dětí se atopický ekzém rozjíždí s přibývajícími léty.

Co způsobí obyčejná moucha, pokud si sedne na vaše jídlo

Mouchy vnímáme jako otravný hmyz, jehož úporné bzučení nás obtěžuje hlavně v noci. Největší paseku však nadělají v případě, když přistanou na nechráněných potravinách.

Parazité ve velkém ohrožují naše zdraví hlavně v noci

Pouhým okem roztoče, bakterie ani většinu plísní neuvidíme. Kdybychom je však viděli, asi by nás pěkně vyděsilo, jaké množství parazitů s námi žije doma, potažmo v posteli.

Novější články Starší články Starší články