Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Kozačky / foto: eobuv.cz

10 IKONICKÝCH MÓDNÍCH BOT, KTERÉ LIDÉ MILOVALI, NENÁVIDĚLI A HLAVNĚ NOSILI

V módním a obuvnickém světě se trendy neustále mění. I přesto se však najdou modely, které se staly doslova ikonami. Vzpomenete si alespoň na jedny boty, které se zapsaly do historie natolik, že je najdete na nohách žen a mužů dodnes?

Pokud ne, nevadí, protože internetový obchod s obuví eobuv.cz vytvořil zajímavou infografiku, která ukazuje deset druhů bot, jež lidé milovali, nenáviděli a hlavně nosili.

60.léta

Od šedesátých let se na trhu drží jednoznačně kozačky, které jsou k dostání v různých délkách. Zatímco některé jsou pod kolena, jiné končí až nad nimi. Už tehdy trh ovládly pestré a metalické barvy.

Ve stejné době světlo světa spatřily boty Adidas Superstar, jež se vyznačují gumovou špičkou. Jen se podívejte na nohy kolemjdoucích ve městě. Překvapí vás, na kolika lidech „superstary“ uvidíte.

70.léta

V sedmdesátých letech přišly na scénu boty na platformě a tlustých podpatcích. Jestliže si myslíte, že jsou pouze doménou ženy, jste na omylu, protože v minulosti si je na diskotéky obouvali také pánové.

Oblíbenosti se začaly těšit také kozačky UGG vyrobené z ovčí kůže. Kolébkami těchto kozaček se staly Austrálie a Nový Zéland.

80.léta

První druh sportovní obuvi pro ženy? Přesně tak, řeč je o modelu Reebok Freestyles, které si oblíbila Jane Fondová. Stejně tak se na trh prodraly zářivé lodičky v kombinaci s neonovými ponožkami. Pro někoho styl, pro někoho výstřednost překračující meze.

90.léta

Obrovské popularitě se v devadesátých letech začaly těšit takzvané Martensky, což jsou vysoké kožené boty na šněrování. Zapomenout nesmíme ani na sandále Birkenstock, které jsou k dostání ve stovkách různých designových alternativách.

A co baleríny a crocsy?

Dámy si oblíbily také baleríny, neboť se hodí k jakémukoliv stylu oblékání. Co se vzhledu týče, ten je vskutku rozmanitý. Chcete sportovní styl, nebo raději elegantní?

A na závěr se ikonami staly crocsy. Původně boty sloužily na loď, ovšem velice rychle se dostaly do módního světa a dnes se prodávají v mnoha barevných variantách.

Podívejte se na skvěle zpracovanou infografiku od eobuv.cz.

10 IKONICKÝCH MÓDNÍCH BOT, KTERÉ LIDÉ MILOVALI, NENÁVIDĚLI A HLAVNĚ NOSILI

V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!